Коначно узбудљиво на Бањици

Ватерполисти Партизана победили су на базену Бањица у полуфиналу Купа Србије Црвену звезду Вет 7:2 (1:0, 0:0, 4:1, 3:1) и изборили пласман у финале. Прилично узбудљив окршај вечитих ривала после две године, највећи добитак за српски клупски ватерполо.

Звезда је као гост предвођена искусним капитеном Дејаном Савићем, Ристом Маљковићем уз сјајне одбране голмана Гојка Пјетловића одолевала фаворизованом Партизану добрих 16 минута меча. Хаџитеодору је постигао први гол за Партизан и испоставило се једини до полувремена.

С обзиром да су се црвено-бели после поновног оснивања клуба окупли пре три месеца, недостатак снаге и уиграности је била крхотина у игри Звезде коју је Партизан искористио, ношен ипак већим индивидуалним квалитетом.

У трећој четвртини домаћин је остварио предност од четири гола коју је лако очувао до краја. Звезда је обавијена нервозом, у трећој и четвртој четвртини, успела да ублажи заиста тренутно прихватљив пораз.

Најефикаснији у Партизану био је Андрија Прлаиновић погодивши мрежу Звезде два пута. Стрелци за Звезду били су капитен дејан савић и центар Борис Поповић.

Ватерполисти новосадске Војводине пласирали су се у финале купа Србје пошто су у полуфиналној утакмици у Београду савладали екипу ЖАК-а из Кикинде са 11:2 (2:1, 3:0, 2:0, 4:1).

Финална утакмица државног Купа за ватерполисте, на програму је у недељу од 17 часова на базену на Бањици.