Нови Београд победом кренуо у Лиги шампиона, Раднички пао после петераца

Ватерполисти Новог Београда победили су Стеауу из Букурешта резултатом 11:7 (3:3, 1:1, 2:2, 5:1), у мечу првог кола Лиге шампиона. Крагујевачки Раднички је поражен од сплитског Јадрана са 15:13 после петераца.

Најефикасинији у екипи Новог Београда били су Димитриос Скумпакис и Ђорђе Вучинић са по четири гола.

Најбољи у тиму Стеауе био је Влад-Лука Георгеску са два постигнута гола.

Стеауа је на почетку меча повела 3:0, екипа Живка Гоцића је у четвртој четвртини успела да сломи отпор гостију из Букурешта и дође до прве победе у Лиги шампиона.

Нови Београд ће у следећем колу играти против Орадее, док ће се Стеауа састати са Хановером.

Раднички поклекао у Сплиту

Ватерполисти Радничког из Крагујевца поражени су после петераца од сплитског Јадрана резултатом 15:13 (2:0, 2:3, 3:2, 3:5, 5:3).

Најефикаснији у екипи Радничког био је Лазар Вићковић са три гола, Душан Васић је постигао два.

У редовима Сплита најбољи је био Лорен Фатовић са пет голова.

Раднички је губио током целог меча, Васић је у последњем минуту меча донео прву предност за госте. Сплићани су голом Фатовића 3,2 секунде до краја утакмице изборили петерце после којих су тријумфовали.

Крагујевчани ће у следећем колу 15. октобра играти против Ференцвароша, док ће се Јадран састати са Динамом из Тбилисија.