Ватерполисти Новог Београда савладали Брешу у Лиги шампиона

Ватерполисти Новог Београда забележили су и другу победу у Лиги шампиона пошто су у дербију Групе А на гостовању у Италији савладали Брешу резултатом 13:8.

Екипа тренера Живка Гоцића одлично је почела меч и повела са 3:0, али су домаћи убрзо ухватили ритами и у другој четвртини успоставили равнотежу.

Бреша је почетком трећег периода голом Стефана Герата успела да изједначи на 8:8, али то је било све од италијанског представника у овом мечу.

Од тог момента Нови Београд је заиграо изванредно у одбрани и у потпуности затворио прилазе свом голу. До краја трећег квартала шампион Србије је стекао минималну предност, а у последњој четвртини врло ефикасном игром успео да дође и до убедљивог тријумфа.

Најефикаснији у редовима Новобеограђана био је Алваро Гранадос са четири гола, док су се по два пута у листу стрелаца уписали Ангелос Влахопулос и Филип Филиповић.

У другом мечу А Групе, Сабадељ је је био бољи од Стеауе - 11:8.

У наредном колу, које је на програму 17. октобра, Нови Београд дочекује управо шпански Сабадељ.