"Делфини" савладали САД и одбранили пето место из Гвагџуа

Ватерполисти Србије победом су се опростили од Светског првенства у Будимпешти - у борби за пето место савладали су селекцију САД 13:10

Сигурно да "делфини" нису задовољни освајањем петог места на Светском првенству, али чињеница је да су у шест мечева доживели смао један пораз.

У последњем дуелу на турниру у Будимпетши, изабраници Дејана Савића савладали су селекцију САД са 13:10 и освојили пето место на изузетно јаком такмичењу.

"Делфини" су тако одбранили позицију коју су освојили и пре три године на Светском првенству у Гвангџуу, где су такође доживели један пораз, у четвртфиналу.

После изједначене прве четвртине (3:3), Србија је заиграла знатно ангажованије и на полувремену стекла два гола предности - 8:6.

После три деонице предност "делфина" износила је четири поготка (11:7), да би Американци у последњих осам минута успели незнатно да мање резултат.

Одличан наступ имао је српски голман Лазар Добожанов, који је поскидао ударце америчких ватерполиста, док је велику подршку имао у ангажованој одбрани српског тима.

Најефикаснији у победничком тиму био је Страхиња Рашовић са четири поготка, Душан Мандић додао је три, док су по два постигли Радуловић и Ранђеловић.

У тиму Дејана Удовичића најбољи је био Бовен са четири поготка.

Екипи Србије сада предстоји такмичење у Светској лиги, као и Европско првенство које се игра крајем августа у Сплиту.