"Делфини" освојили европске квалификације, следећа је Лига нација

Ватерполо репрезентација Србије најавила је велике успехе и са новим, подмлађеним саставом, освојивши европске квалификације за Лигу нација. "Делфини" су у финалу квалификационог турнира у Подгорици савладали селекцију Италије, резултатом 12:9.

Селектор Дејан Савић је подмладио репрезентацију и поново направио сјајан избор, пошто су наши момци победом у полуфиналу већ обезбедили Светску лигу у Стразбуру, а сада су успех заокружили освајањем турнира.

После тријумфа над Шпанијом, Србија је савладала и Италију, а од самог почетка су наши момци били веома расположени.

Прву четвртину добили су резултатом 3:2, на полувремену имали два поена предности и, када год би "азури" запретили, "делфини" су одбијали тај напад.

Интересантно је да је Србија сваку од прве три четвртине решила у своју корист истим резултатом (3:2) и потом рутински привела сусрет крају.

Најефикаснији у победничком саставу био је Драшко Гогов са три поготка, док су Виктор Рашовић и Душан Мандић постигли по два.

Код Италијана, са по два гола истакли су се Едуардо Ди Сома и Франческо Ди Фулвио.

Поред Србије и Италије, на завршни турнир Светске лиге пласирала се и Шпанија, која је са 15:10 савладала домаћина Црну Гору у дуелу за треће место.