Италијани надиграли Црногорце и пласирали се на завршни турнир Лиге нација

Ватерполисти Италије савладали су домаћина Црну Гору у Подгорици са 8:7 у полуфиналу Европских квалификација за финални турнир Светске лиге. Противник у финалу биће им бољи из дуела у коме играју Србија и Шпанија. Прве три екипе обезбедиће пласман на завршни турнир.

Изузетно узбудљив дуел у Подгорици. Иако су обе екипе наступале са нешто подмлађеним саставима у базену се то није приметило. Дуел достајан полуфинала неког великог такмичења задовољио је све поклонике ватерпола. Италијани су искористили своје шансе и стигли до победе вредне финала.

Црногорци су нешто боље ушли у меч, одлично су затворили прилазе свом голу, а противник није успео да искористи неколико ситуација с играчем више. Домаћин прву деоницу добија резултатом 2:1.

Уследио је преокрет Италијана у наставку. Њихова одбана деловала је као зид и није дозволила противнику да постигне погодак. С друге стране два пута су погодили мрежу ривала, и на полувремену Италија је водила са 3:2.

Трећи можда и преломни период припао је Италијанима. Успели су да стигни до три гола предности, да би Црна Гора потом смањила предност и у последњи период се ушло при вођству Италије од 7:5.

Велика борба у последњем периоду, домаћин се није предавао и на три минута пре краја пришла на гол застатка - 8:7. Неколико неискоришћених напада на обе стране, одбране голмана и погођена статива Црногораца, па се са истим резултатом ушло у последњи минут. Домаћин је једино успео да погоди пречку па су Италијани решилу меч у своју корист.