Раднички надиграо “дрим тим“ Новог Београда и освојио Куп Србије

Ватерполисти Радничког савладали су Нови Београд са 11:9 у финалу Купа Србије, који је одигран на базену “25. мај – Милан Гале Мушкатировић“.

Сјајна ватерполо представа два ривала у финалу Купа. Велика борба, пуно пливања, кључало је у базену на Дорћолу. Фаворизовани Нови Београд је сјајно кренуо, уследио је преокрет Крагујевчана, који су заслужено стигли до тријумфа и пехара.

Нови Београд је на старту наметнуо свој стил игре, брзим контрама лако су стигли до предности од 3:0, а први период добили са 4:2. Уследио је одговор Радничког.

Изузетно агресивном игром Крагујевчани успевају да поремете игру противника. Нервоза се увукла у редове Новог Београда, Раднички то зналачки користи и до полувремена преокреће резултат - 6:5.

Друго полувреме донело је још сигурнију игру Радничког. Нови Београд је био под притиском у жељи да што пре изједначи. Ипак, нервоза је учинила своје, стегла руке и Раднички је успео да увећа предност.

У последој четвртини Нови Београд је успео да приђе на 9:8. Међутим Раднички није дозволио преокрет, са нова два гола у мрежи противника одлепио се на великих плус три и мирно привео меч крају. На крају 11:9 за Крагујевчане.

Најефикаснији у победничком саставу били су Марко Радуловић и Филип Јанковић са по три гола, а Никола Лукић додао је два. На другој страни предњачила су браћа Рашовић. Страхиња је постигао три, а Виктор два.

Нови Београд - Раднички 9:11 (4:2, 1:4, 1:3, 3:2)

Базен: „Милан Гале Мушкатировић"

Судије: Иван Раковић и Војин Путниковић.

Нови Београд: Г. Пијетловић, С. Рашовић 3, Мандић 2, Шушиашвили, Вучинић, Д. Пијетловић 1, Гогов, Јакшић 1, Перковић, Влахопулос, Драшовић, В. Рашовић 2, Жоао Педро, Мартиновић. Тренер: Владимир Вујасиновић.

Раднички: Добожанов, Бранковић, Станојевић, Јанковић 3, Ћук 1, Круг, Укропина 1, Пљеванчић, Тохољ, Миличић, Лукић 2, Врлић 1, Тодоровски, Радуловић 3.
Тренер: Урош Стевановић.