Олимпијакос, ипак, прејак за Нови Београд, реми Радничког

Ватерполисти Олимпијакоса савладали су Нови Београд са 12:9 у другом колу Групе А Лиге шампиона и тако нашој екипи нанели први пораз ове сезоне. У оквиру исте групе Раднички из Крагујевца и Ференцварош одиграли су нерешено - 11:11.

Спектакл на Новом Београду, водила се велика борба у базену, Нови Београд је констатно јурио заостатак, хватао прикључак, али није имао снаге да се одупре знатно искуснијем противнику који је на крају стигао до заслужене победе.

Гости су били силовити од самог старта стекли су предност и после прве четвртине имали два гола предности. Нови Београд је успео да стегне одбрану, добије дугу четвртину са голом предности и тако смањи заостак и на полувреме се отишло при резултату 6:5.

Трећа четвртина је прелопила вечерашњи дуел. Олимпијакос је затворио све прилазе свом голу. Са друге стране у нападу је све одлично функционисало и овај период гости су решили у своју корист са 4:0.

Домаћин је покушао да се врати у последњи осам минута. Нападао је, ухватио прикључак, али је Олимпијакос успео да са два гола осигура победу. Последњу четвртину Нови Београд је решио у своју корист - 4:2.

На крају спортски поздрав два ривала и заслужена победа Олимпијакоса - 12:9.

Најефикаснији у победничком тиму био је Генидуниас са четири гола, по три су постигли Филиповић и Хрисоспатис. У екипи Новог Београда Шушијашвили је постигао три гола, Пјетловић два.

Раднички из Крагујевца и Ференцварош одиграли су занимљив дуел пун неизвесности и на крају подела бодова - 11:11.

Неизвесно је било током целог меча, да би у последњој четвртини Ферецварош имао три гола предности. Ипак домаћин е у финишу успео да сустигне протвника и избегне пораз.

Најефикаснији у екипи Радничког био је Ћук са три гола, Укропина и Лукић су постигли по два. Код Ференцвароша, Јансик је постигао четири гола, Вамос три, а Варга два.