Нови Београд савладао Раднички и у Лиги шамиона

Ватерполисти Новог Београда савладали су Раднички из Крагујевца резултатом 16:10 у мечу првог кола Групе А Лиге шампиона.

Нови Београд је након победе у првенству савладао Раднички и у Лиги шампиона. Спектакуларан меч одигран је у Београду где су се два српска представника витешки борила за прву победу у групу. Нови Београд је био бољи и заслужено је славио.

После прве четвртине резултат је био нерешен 3:3. Наставак је донео, такође, неизвесну игру ипак Нови Београд је на полувреме отишао са голом предности - 8:7.

Трећа четвртина је била преломна. Нови Београд је затворио све прилазе свом голу а с друге стране је откључао одбрану Крагујевчана и добио овај период са 4:0.

Последњи период донео је велику борбу, али домаћин је успео да и ову четвртину решио у своју корист - 4:3 и тако је извојевао прву победу у Лиги шампиона.

Најефикаснији у победничком тиму био је Никола Јакшић са пет голова, Страхиња Рашовић је постигао три, а Душан Мандић и Драшко Гогов по два. У пораженом тиму по два гола постигли су Стефан Бранковић, Милош Ћук, Марко Радуловић и Јосип Врлић.

У другом колу Нови Београд игра против Олимпијакоса, Раднички се састаје са Ференцварошом.