Млади ватерполисти у финалу Светског првенства

Млада ватерполо репрезентација Србије надиграла је селекцију Мађарске са 10:7 (1:2, 4:2, 3:2, 2:1) у полуфиналу Светског првенства за играче до 20 године, које се игра у Прагу. За златну медаљу и титулу шампиона света у финалу бориће се са бољом селекцијом из дуела Црне Горе и Италије.

Млади ватерполисти Србије наставили су серију сјајних игара и у дуелу са тимом Мађарске иако нису најбоље ушли у меч па су ривали у полуфиналу повели са 2:1 у првој четвртини.

Ипак у наставку млади "делфини" успевају да налине преокрет и дођу до предности коју су потом увећавали из четвртине у четвртину до коначних 10:7 и пласмана у финале.

Голове за Србију, постигли су Марко Радуловић три, Василије Мартиновић и Марко Радовић по два, Стефан Бранковић, Вук Милојевић и Лука Пљеванчић по један.

У тиму Мађарске највише расположени за игру у нападу били су Акош Конарик и Винце Вигвари са по два постигнута гола.

Тим Србије за златну медаљу бориће се са победником дуела селекција Црне Горе и Италије а финале је на програму већ у недељу.