Ватерполисти Србије се реванширали САД

Ватерполо репрезентација Србије победила је САД са 16:11 (3:2, 2:2, 5:4, 6:3) у припремном мечу одиграном у америчком Торансу.

Тим Дејана Савића реванширао се за пораз од истог ривала пре два дана, у Сан Дијегу, у другој од три провере.

Домаћин је у првој четвртини два пута имао минималну предност али су Ћук и Дедовић преокренули резултат.

Наставак је донео бољу игру наше репрезентације. Два пута су још Американци изједначили али је одлични Мандић обезбедио минималну предност пред друго полувреме.

Од треће четвртине све је било боље. Иако готово да нису имали играча више у базену српски стрелци су се разиграли. Домаћин је успео још да се приближи на 7:8 и то је од њега било све. До краја четвртине било је 10:8 а у завршних осам минута предност се попела на пет голова.

У последња два минута због великог броја искључених играча у поље ушао и Бранислав Митровић, који је постигао један гол и уписао једну асистенцију, што је изазвало овације на трибинама и на клупи репрезентације Србије.

Србију је предводио Душан Мандић са пет голова, по два пута су погодили Никола Јакшић, Милош Ћук и Никола Дедовић, док је код домаћина Алекс Боувен дао четири.

Последњи дуел две селекције игра се у ноћи између недеље и понедељка по средњеевропском времену.