Делфини бољи од Румуна

У утакмици другог кола Ц групе Светске лге, ватерполо репрезентација Србије победила је у Орадеји селекцију Румуније резултатом 7:5 (2:3, 2:0, 2:2, 1:0).

То је друга победа нашег тима у овогодишњој Светској лиги. На старту такмичења светски прваци су у Нишу савладали Турску резултатом 19:5.

Утакмица је одиграна на Олимпијском базену у Орадеји пред око 800 гледалаца, а судили су Рицители (Италија) и Голиков (Русија).

Играч више: Румунија 5 (1), Србија 7 (3)

Рунумија: Стоенеску, Раду 3, Негреан, Ђакону, Јосеп, Бусила, Кјовјану, Матеи, Гванта, Ђорђеску 2, Гибан, Кадар, Калман.

Срвија: Соро, Аврамовић, Гоцић 1, Удовичић 1, Гак, Пијетловић, Никић , Алексић 2, Филиповић, Ф. Филиповић, Прлаиновић 2, Калинић 1, Митровић.

У веома борбеној утакмици, репрезентација Србије успела је да стигне до друге победе у Светкој лиги, иако су Румуни у већем делу сусрета били потпуно равноправан противник.

Одлучила је боља игра нашег тима са играчем мање, јер су Румуни постигли само један гол из пет покушаја, а у финишу је дошао до изражаја и неспорно већи квалитет и искуство наших ватерполиста.

Ношени фантастичним навијањем, домаћини су у финишу треће четвртине успели да изједначе на 5:5 и да тако најаве неизвесну завршницу, али је Србија у последњи део игре ипак ушла са минималном предношћу, пошто је капитен Вања Удовичић 12 секунди пре краја искористио играча више.

У последњој четвртини оба тима су пропустила неколико прилика за постизање голова, а дилеме око победника разрешио је минут пре краја Живко Гоцић.