Српски "делфини" савладали Немце за треће место у Светском купу

Ватерполисти Србије оправдали су улогу фаворита савладвши селекцију Немачке у мечу за треће место на Светском купу у Берлину резултатом 15:9 (6:2, 3:2, 3:2, 3:3) .

Изабраници Дејана Савића, који на овом такмичењу наступају у подмлађеном саставу, оправили су се од несрећног пораза од Мађарске у полуфиналу и сигурном игром савладали домаћина.

"Делфини" су одлично почели меч и највише захваљујући расположеним Мандићу и Вицу прву четвртину добили са убедљивих 6:2.

Наставак је донео сличну игру, предност је расла до коначних 15:9.

Освајањем трећег места ватерполисти Србије наставили су серију освајања медаља на великим такмичењима.

СРБИЈА: Ристичевић (12 одбрана), Мандић 1, В.Рашовић 2, Ранђеловић 1, Суботић 2, Лазић 2, Вицо 4, Јакшић, Асановић, Стојановић, С.Рашовић 3.

НЕМАЧКА: Шенкел (8 одбрана), Рибел,  Реал 3, Прус, Јунглинг , Стрелецки 2, Шулц 1, Штам 1, Цук, Рестовић 1, Ејднер 1.

Ток меча:

14.04 - Крај меча, Србија је савладала Немачку 15:9 и освојила треће место на Светском купу!

13.46 - Завршена је и трећа четвртина коју су српски ватерполисти добили такође са 3:2 за вођство од 12:6.

13.34 - Полувреме на мечу, Србија - Немачка 9:4. "Делфини" су другу четвртину добили са 3:2.

13.14 - Крај прве четвртине, предност за Србију од 6:2. Расположени Вицо и Мандић са по два гола.