Млади "делфини" у полуфиналу Светског првенства

Јуниорска ватерполо репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Светског првенства у Београду, пошто је у четвртфиналу савладала Италију са 17:9.

Изабраници Владимира Вујасиновића одиграли су још један одличан меч, иако су Италијани у првом полувремену у неколико наврата покушали да угрозе предност српских ватерполиста.

Прву четвртину млади "делфини" решили су у своју корист резултатом 4:2, колико је било и у другој четвртини, па је Србија на полувреме отишла са лепом предношћу од 8:4.

У трећој четвртини Италијани су кренули у поседњи напад, пришли на 8:6, али је уследио период одличне игре наше репрезентације, која је одмакла на 11:6 и практично решила питање победника.

Италијани су тада покушали прљавијом игром да испровоцирају "делфине", дошло је и до кошкања у базену, али је селектор Вујасиновић правовремено одреаговао и смирио страсти.

Србија је у последњој четвртини одиграла рутински и стигла до победе од 17:9.

Противник у полуфиналу биће Грчка (субота 20.30), а меч ће се, због временских услова, највероватније играти у затвореном базену спортског комплекса "Милан Гале Мушкатировић".