Убедљив пораз Партизана у Дубровнику

Ватерполисти Партизана изгубили су у Дубровнику од Југа са 9:21 (3:6, 2:6, 1:4, 3:5), утакмицу седмог кола Групе Б Лиге шампиона.

Црно-бели су и даље без победе у најјачем такмичењу и са једним освојеним бодом заузимају последње место на табели. Југ сада има скор од четири победе, два ремија и један пораз.

Александар Радановић је постигао три гола за црно-беле, док су се два пута у стрелце уписали Ђорђе Лазић и Ђорђе Вучинић. По један гол постигли су Огњен Стојановић и Марко Јанковић.

Најефикаснији у редовима шампиона Европе био је Фелипе Пероне са пет голова, а пратили су га Маро Јоковић са четири, односно Хавијер Гарсија и Јосип Врлић са три гола.

Партизан је пре само четири дана славио против Југа у регионалној лиги, али у данашњем мечу није успео да понови ту партију.

У уводним минутима црно-бели су успели да држе равнотежу, али је Југ до краја прве четвртине стигао до предности од 6:3. Југ је потом потпуно преузео контролу меча, наставио је серију голова и у другој четвртини и повео са 10:3.

Партизан је налет Дубровчана успео да прекине погоцима у два узастопна напада (10:5), али убрзо је црно-белима почело да понестаје снаге, па Југ је стигао до убедљивог тријумфа.

Партизан у наредном колу, које је на програму 22. марта, дочекује Хановер, док Југ на свом терену игра против Барселонете.