Ватерполо уживо: Сигуран старт српских делфина

Ватерполисти Србије успешно су стартовали на Светском првенству у Барселони. Савладана је селекција Аустралије резултатом 10:7 уз сигурну игру како у одбрани тако и у нападу. Најефикаснији у нашем тиму били су Удовичић и Пијетловић са по три гола.

Све информације везане за светско првенство у Барселони можете пратити на нашим Фејсбук и Твитер страницама.

21.50 - Немачка "на мишиће" победила Казахстан, а пад у игри у последњој четвртини је могао скупо да их кошта. На крају - 9:8 (3:3, 3:0, 3:1, 0:4).

20.20 - Италијани лако изашли на крај са Румунијом, победили 10:4 (4:1, 1:1, 2:2, 3:0).

18.25 - Селекција Мађарске без икаквих проблема савладала је Кину са 13:5 (3:1, 4:1, 3:2, 3:1).

16.57 - Селектор репрезентације Србије Дејан Савић и његови изабраници били су задовољни после победе на старту турнира у Барселони.

14.33 - Завршена је утакмица, Србија је без већих проблема савладала Аустралију са 10:7.

14.32 - Разиграо се Душко Пијетловић, постиже свој трећи гол за 10:7.

14.30 - Нови гол за Аустралију, стрелац је Милер. 9:7.

14.29 - После дуже времена, гол за Аустралију. Стрелац је био Ејдан Роуч.

14.27 - Расте предност Србије. Голом Душка Пијетловића први пут на мечу наш тим има четири гола предности - 9:5.

14.21 - Поново три гола предности за Србију. Гол за 8:5 постигао је Живко Гоцић.

14.11 - Узвраћају српски ватерполисти, тачније Вања Удовичић својим трећим голом на мечу - 7:5.

14.10 - Нови гол за Аутралију која се у потпуности враћа у меч - 6:5.

14.08 - Први гол у трећој четвртини постижу Аустралијанци и смањују на 6:4.

13.58 - На полувреме наш тим одлази са три гола предности - 6:3.

13.54 - Занимљив детаљ се догодио пред голом Аустралијанаца. Филип Филиповић је снажно шутирао, голман "озија" одбранио али је линијски судија показао да је лопта ипак прешла замишљену гол линију. 6:3 за наш тим на средини друге четвртине.

13.49 - Први гол у другој четвртини за Србију постиже Слободан Никић за прво вођство од два гола разлике - 5:3.

13.43 - Поново води наш тим, стрелац је био Филип Филиповић у нападу са играчем више. Србија води 4:3 што је и коначан резултат прве четвртине.

13.41 - Вања Удовичић доноси ново вођство Србије али већ у наредном нападу Јангер изједначује на 3:3.

13.38 - Ново поравнање резултата, Свит је био стрелац за 2:2.

13.37 - Ново вођство за наш тим након гола Душка Пијетловића са играчем више.

13.36 - Изједначује Аустралија након поготка Худена са играчем више. 1:1.

13.34 - Први гол на мечу за Србију, након полуконтре стрелац је био капитен Вања Удовичић.

13.30 - Почео је меч групе Ц на првенству света у Барселони између селекција Србије и Аустралије.

13.15 - У групи Б, Канада је убедљиво савладала Јужну Африку са 17:11.

12.02 - Ватерполо репрезентација Хрватске победила је селекцију Сједињених Америчких Држава на старту Светског првенства у Барселони, резултатом 9:7.

11.15 - Завршен је први меч на светском првенству у Барселони, Грчка је, помало и неочекивано, савладала Црну Гору са 6:4. У току је меч између Хрватске и САД-а.

Ватерполо репрезентација Србије успешно је стартовала на првенству света у Барселони, пошто је данас у првом колу Ц групе савладала Аустралију са 10:7 (4:3, 2:0, 1:2, 3:2).

Утакмица је одиграна на отвореном базену олимпијског комплекса пред око 300 гледалаца, а српски ватерполисти само су на почетку меча, на моменте, играли и атрактивно и ефикасно.

Изабраници селектора Дејана Савића контролисали су меч од првог минута, али су морали добро да се помуче да дођу у ту позицију.

Капитен Србије Вања Удовичић и Душко Пијетловић били су троструки стрелци, два поготка постигао је Филип Филиповић, а по једном су се у стрелце уписали Слободан Никић и Живко Гоцић.

По један гол за Аустралију дали су Рис Хоуден, Џоел Свифт, Арон Јангер, Ричард Кембел, Тајлер Мартин, Ејдан Роуч и Вилијам Милер.

Селекција Србије ће у другом колу, у среду, играти дерби против Мађарске, такође од 13.30.