Еминовић осма на 10.000 метара

Репрезентативка Србије у атлетици Азра Еминовић заузела је осмо место у финалној трци на 10.000 метара на Универзијади постигавши резултат од 35:05.25 минута.

Златну медаљу освојила је Јапанка Касуми Нишихара са 33:14.62 испред Рускиње Татјане Шутове и Белорускиње Волхе Минине.

Јелена Анђелковић у полуфиналу на 800 метара

Српска атлетичарка Јелена Анђелковић пласирала се у полуфинале трке на 800 метара на Универзитетским играма у Београду,док је наша друга представница у тој дисциплини Марија Папић елиминисана.

Анђелковић је стазу истрчала за два минута, осам секунди и 95 стотинки, што је било укупно осмо време у квалификацијама. Посто је трчала у најјачој групи, била је тек пета и по пласману није прошла у полуфинале, али јесте по времену.

Папић је у групи била четврта, а укупно 20. са временом 2:13,98 минута.

Савић без полуфинала на 100 метара

Репрезентативац Србије у атлетици Милош Савић није успео да се пласира у полуфинале Универзијаде у дисциплини 100 метара.

Савић је стазу претрчао за 10,65 секунди и заузео је пето место у групи, а у полуфинале су ишла тројица првопласираних из сваке од четири групе и четворица по времену. Наш спринтер је имао укупно 20. време.

Наш други представник у овој дисциплини Марко Антић није се појавио на старту четвртфиналне трке.

Јелена Чуданов испала у бацању копља

Репрезентативка Србије у атлетици Јелена Чуданов није успела да се пласира у финале у бацању копља на Универзитетским играма у Београду.

Чуданов је у квалификацијама имала најбољи хитац од 46,12 метара и од 18 учесница заузела је 16. место.

Норма за улазак у финале износила је 59 метара.