Србија - Велика Британија 0:1

У 2. колу А групе мушког фудбалског турнира на Универзијади репрезентација Велике Британије савладала је селекцију Србије са 1:0 (0:0).

Пред око 500 гледалаца на стадиону Обилића, по пријатном времену за игру, утакмицу је судио Марко Деандреа из Италије.

Једини погодак постигао је Ворен у 70. минуту.

Жути картони: Паркинс, Хајер (Велика Британија), Јеремић и Адамовић (Србија).

Наредну утакмицу Србија игра против селекције Мексика, која је у другом колу била слободна пошто се репрезентација Гане није појавила на Универзијади.

Србија: Даниловић-Милошевић, Трајковић, Митровић, Миленовић-Распоповић, Миловац (Симовић), Јеремић (Адамовић), Срећковић (Папић) - Живановић, Маринковић (Убипарип).

Велика Британија: Мек Латинг -Мур, Паркинс, Гохагон, Ворен, Хајер - Сетле, Стот, Мекубин-Парсел (Бајли), Керон (Ајегбуси, Сатерленд).

Репрезентација Србије претрпела је минималан пораз иако је у првом делу сусрета играла веома солидно.

У другом полувремену Велика Британија је заиграла много организованије и агресивније и резултат такве игре је био гол центархалфа Ворена у 70. минуту.

До краја утакмице наши фудбалери нису успели да изједначе резултат и поред теренске иницијативе.

У првом мечу Србија је службеним резултатом победила Гану (3:0), пошто се та екипа није појавила на Универзијади. Екипа Мексика је због тога данас била слободна.