Моћна Србија разбила Италију и заказала нови дуел са Шпанцима

Најбољом партијом на Играма у Токију ватерполо репрезентација Србије дошла је до победе над Италијом од 10:6 и места у полуфиналу олимпијског турнира.

После почетних 1:1, "делфини" су преузели контролу над током меча и у свом ритму који је пратила сјајна одбрана и врло креативан и прецизан напад, па је на крају прве четвртине било 5:2.

У наставку меча изабраници Дејана Савића су без већих проблема и са пуно концентрације одржавали предност (полувреме 9:3) и до краја је сачували за коначних 10:6.

Да не буде све идеално "побринула" се трећа чевтртина, у којој наш тим није постигао ниједан гол, али је зато примио само један.

Одлично су били распоређни стрелци у тиму актуелних олимпијских шпампиона. Филип Филиповић је три пута тресао мрежу Де Лунга, а по два гола постигли су Андрија Прлаиновић, Душан Мандић и Страхиња Рашовић.

Србија ће у полуфиналу играти против селекције Шпаније, од које је доживела пораз за старту турнира (13:12). Ето одличне прилике за реванш на путу ка одбрани злата.

Тај дуел и "финале пре финала" играће се у петак од 12.50, уз пренос на РТС 1.