Кошаркашице Србије надиграле упорне Јужнокорејке за четврфинале

Кошаркашице Србије савладале Јужну Кореју са 65:61 у мечу трећег кола Групе А на Олимпијским играма. Србија је обезбедила другу позицују у групи пред четвртфинале. Жреб је у понедељак од 16 часова.

Теже него што се очекивало наша селекција изборила се са атипичном кошарком противница. Корејке су се базирале на шут са свих позиција, много су промашивале, али су наставиле да се боре и задале су доста мука нашој селекцији. Ипак, Србија је успела да се избори за нову победу и друго место у групи пред четвртфинале.

Наше девојке су одлично ушле у меч, добром одбраном и великим бројем промашаја противница имале су серију од 9:1. Међутим, неколико лоших решења у нападу и одбрани довеле су до тога да та предност није већа.

Временом су противнице почеле да погађају, а наше су деловале помало нервозно и брзоплето па су Корејке успеле да се резултатски приближе. Ипак, наша селекција је на полувремену имала осам поена предности - 32:24.

Наставак је донео још агресивинију игру противница. У једном моменту успеле су да изједначе - 40:40, а потом и 42:42. Поново кошаркашице Србије стижу до предности и у последњи период уђу са плус шест - 50:44.

Последња четвртина донела је велику борбу, кад год је наша селекција успевала да стекне предност противнице су хватале прикључак. Чешто је предност износила само један поен.

Одбрана је попустила, Корејке то користи и пет минута пре краја долазе до предности 58:56.

Наше кошаркашице преокрећу и на два ипо минута пре краја са линије слободних бацања поново поведу - 62:61. До краја меча наше су добром одбраном стигле до победе - 65:61.

Најефикаснија у нашој екипи била је Црвендакић са 15 поена, Крајишник је додала 14, а Андерсон 12. Код противница Парк је убацила 17, а Ким 15.