Са закашњењем од 362 дана - Ђоковић против Де Минора на вимблдонској трави (РТС1)

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић играће данас против Аустралијанца Алекса де Минора у осмини финала Вимблдона. Меч на Централном терену почеће око 14.30, уз директан пренос на Првом програму РТС-а.

Са закашњењем од 362 дана - Ђоковић против Де Минора на вимблдонској трави (РТС1) Са закашњењем од 362 дана - Ђоковић против Де Минора на вимблдонској трави (РТС1)

Тачно 362 дана након што је Алекс де Минор због повреде морао да одустане од дуела са Новаком Ђоковићем у четвртфиналу Вимблдона, двојица тенисера надокнадиће лондонској публици пропуштено и укрстити рекете на вимблдонској трави, овога пута рунду раније - у осмини финала.

Биће ово четврти окршај Србина и Аустралијанца, а први на трави. Ђоковић води са 2:1 у победама, пошто је био бољи у осмини финала Аустралијан опена 2023. и у четвртфиналу мастерса у Монте Карлу 2024.

Обе победе српски тенисер је извојевао без изгубљеног сета, а Де Минору је морао да честита само после четвртфинала Јунајтед купа прошле године у Перту, где је мушко-женска репрезентација Аустралије на домаћем терену елиминисала Србију.

Победник данашњег дуела Ђоковића и Де Минора играће у четвртфиналу Вимблдона против Италијана Флавија Коболоија или хрватског ветерана Марина Чилића.

Де Минор још увек без трофеја ове сезоне

Алекс де Минор је тренутно 11. рекет света, а најбољи пласман му је шесто место на АТП листи, где је био средином прошле године.

У каријери је освојио девет АТП титула, али никада гренд слем или мастерс. На сва четири најпрестижнија турнира догурао је макар једном до четвртфинала, укључујући и прошлогодишње издање Вимблдона. Даље није могао.

Ове сезоне Аустралијанац не блиста. Још увек чека први трофеј, а најближе му је био у Ротердаму, где га је у финалу поразио Карлос Алкараз. Увертира пред Вимблдон била је јако лоша, пошто је већ у првом колу турнира у Квинс клубу глатко изгубио од Јиржија Лехечке.

Претходно је и сезону шљаке окончао разочаравајућим поразом од Александра Бублика већ у другом колу Ролан Гароса. Прекинуо је у Паризу леп низ од четири гренд слема на којима се пласирао међу осам најбољих.

Победничким навикама Аустралијанац се вратио у првом колу Вимблдона, једног од својих омиљених турнира. Без изгубљеног сета надиграо је Шпанца Роберта Карбаљеса Баену. Потом је у другој рунди са 3:1 победио Француза Артура Казоа, да би у трећем колу оправдао епитет великог фаворита против Данца Холмгрена.

Трава је омиљена подлога момка чији је отац Уругвајац, а мајка Шпанкиња. Досад је на њој освојио две титуле - у Истборну 2021. и Хертогенбошу 2024. године.

Поход на 25. гренд слем и осми Вимблдон

Новак Ђоковић, који ове сезоне има скор 24-8, на Вимблдону јури јубиларну 25. гренд слем титулу, којом би надмашио још један сопствени рекорд, након што је у Женеви освојио 100. пехар у каријери.

Најуспешнији тенисер свих времена у прилици је да се по броју трофеја из "Ол Ингланд клуба" изједначи са Роџером Федерером, неприкосновеним владаром вимблдонске траве и осмоструким шампионом.

Швајцарац је још увек једини тенисер који је више пута играо у осмини финала Вимблдона од Ђоковића – 18 пута. Новак ће се данас 17. пут борити за пласман међу најбољих осам.

Тријумфом над сународником Миомиром Кецмановићем у трећем колу Ђоковић је већ прославио један велики јубилеј - 100. победу на Вимблдону, и то у години када је троцифрену бројку достигао и на Ролан Гаросу.

Пре Кецмановића, Ђоковић је на путу до осмине финала у Лондону елиминисао Француза Александра Милера и Британца Данијела Еванса.

понедељак, 07. јул 2025.
36° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом