среда, 21.05.2025, 13:42 -> 14:41
Извор: РС
Лола Радивојевић победила кишу и Софију Костулас за финале квалификација за Ролан Гарос
Српска тенисерка Лола Радивојевић пласирала се у финале квалификација за главни жреб Ролан Гароса пошто је била боља од Румунке Софије Костулас са 2:1 у сетовима - 6:1, 3:6, 6:6/11:9.
После победе Нине Стојановић и пласмана у финале уследила је нова добра вест по српске тенисерке.
Меч две играчице трајао је два сата и 48 минута.
Лола Радивојевић је успела да тријумфује упркос прекиду због кише и доброј игри ривалке. Са три брејка српска тенисерка у потпуности је контролисала ситуацију на шљаци.
Уследио је прекид меча због кише, а потом и боља игра ривалке.
Румунка, иначе 211. играчица света, отворила је други сет са два брејка за почетну предност 2:1, одбранивши други брејк за два гема предности. Лола није успела да се врати на егал, шта више је допустила трећи брејк за изједначење у сетовима.
Врло изједначена борба се наставила у одлучујућем сету. Костулас није искористила прве две меч и уједно брејк лопте за тријумф у 10. гему, па се продужила неизвесна завршница.
У наставку се ушло у тај-брејк у којем је виђена уједначена борба, али је српска тенисерка имала више живаца што јој је донело пласман у финале квалификација где ће играти против Рускиње Оксане Селекметеве из Русије.
Коментари