Лајовићу само сет утехе против Медведева

Српски тенисер Душан Лајовић поражен је од Руса Данила Медведева резултатом 3:1 (6:3, 3:6, 6:3, 6:1) у првом колу Ју-Ес опена.

Лајовићу само сет утехе против Медведева Лајовићу само сет утехе против Медведева

После два сата и 35 минута тениса у Њујорку, Данил Медведев је елиминисао Душана Лајовића у првој рунди Ју-Ес опена и изједначио на 2:2 у међусобним окршајима са српским тенисером.

Дуел је почео изједначено, сигурним сервисима обојице тенисера, без прилике за брејк све до шестог гема, када је Лајовић имао прву брејк лопту, али није умео да је капитализује. Кажњен је већ у наредном, пошто Медведем своју шансу није пропустио. Повео је Рус са 4:3, а потом нанизао још два гема и привео сет крају.

У другом сету потпуно другачији однос снага на терену. Српски тенисер је без већих проблема чувао свој сервис, док је само први сервис гем руског тенисера протекао без брејк лопти. Није Лајовић користио баш сваку, али је 2/6 било сасвим довољно да се на семафору појаве две јединице.

Као да претходног није ни било, трећи сет је почео гемом у којем је Лајовић сервирао, а Медведев освојио сва четири поена. Немоћно је деловао 66. тенисер света, док се Рус није много ни трудио да уради било шта више од чувања рано стечене предност, али је још једним брејком у последњем гему ипак убрзао неизбежан крај сета.

Испоставило се да је неизбежан и Лајовићев пораз, пошто је последњи сет био демонстрација силе руског тенисера, који је противнику препустио само гем, и то након што их је нанизао укупно седам.

Занимљиво, Лајовић је пре данашњег пораза имао победу више (2:1) од Медведева у међусобним дуелима. У своју корист је решио претходна два окршаја. Додуше, последњи су одиграли још 2021. у Ротердаму.

Медведев би и у другој рунди Ју-Ес опена могао да се састане са противником из Србије, али само ако Хамад Међедовић савлада Мађања Фабијана Марожана у првом колу.