Ђере после велике борбе победио Штруфа и стигао до другог кола на Ју-Ес опену

Српски тенисер Ласло Ђере пласирао се у друго коло Ју-Ес опена након тријумфа над Јаном Ленардом Штруфом на почетку такмичења резултатом 3:2, по сетовима 6:7 (7:9), 6:1, 6:7 (7:9), 6:4, 6:2.

Ђере је у првом колу против Штруфа уписао тријумфа након безмало четири сата игре у којој је показао челичне живце, сјајну игру и борбеност.

У првом сету није било брејкова, те је уводни део игре окончан тај-брејком у коме је Ђере имао две сет лопте, али их није искористио, док је тенисер из Немачке прву сет прилику успео да претвори у предност на мечу.

Јан Ленард Штруф је у другом сету био за нијансу лошији у односу на први сет, што је Ђере искористио да га нападне, а то му је донело нешто лакшу релизацију удараца, а потом и изједначење у сетовима.

Дуел пун осцилација настављен је у трећем сету, Штруф је први кренуо с нападачким стилом игре и успео у намери да одмах направи брејк, међутим српски тенисер је узвратио брејком у четвртом гему и стигао до изједначења, након чега је сет окончао тај-брејком у коме је Немац као и у првом био бољи.

У четвртом сету тенисери су укупно направили седам брејкова. Прва серија размене брејкова догодила се у уводним гемовима. Потом су тенисери одиграли два мирна сервис гема након чега је резултат био 3:3. Онда је уследила нова серија, од три брејка, да би у завршном, Ђере успео на свој сервис да дође до још једног поравнања резултата у сетовима - 2:2.

На почетку одлучујућег сета, Ђере је одузео сервис ривалу, потом потврдио брејк и на крају самоувереном игром стигао до победе у првом колу на Ју-Ес опену.

Ђере ће у другом колу играти против Новака Ђоковића. Ђере је прошле године стигао до треће рунде такмичења на Ју-Ес опену.