Џесика Пегула у полуфиналу Синсинатија савладала Бадосу

Америчка тенисерска Џесика Пегула савладала је Паолу Бадосу из Шпаније у полуфиналу Синсинатија и заказала финале са Белорускињом Арином Сабаленком.

Пегула је била боља од Бадосе резултатом 2:1, по сетовима 6:2, 3:6, 6:3 за сат и 56 минута игре.

Америчка тенисерка је у првом сету три пута направила брејк и једном дозволила да јој Бадоса одузме сервис, ипак, прилично рутински је стигла до вођства у сетовима - 1:0.

Меч је при крају другог сета био прекинут због кише, а по повратку на терен Бадоса је изједначила резултат 1:1.

У одлућујућем сету, Пегула је у осмом гему одузела сервис ривалки за 5:3, а потом је била сигурна и стигла до тријумфа.

У финалу, Пегула ће играти против Арине Сабаленке која је победила Игу Швјонтек.