Јасмин Паолини први пут у полуфиналу гренд слема

Италијанска тенисерка Јасмин Паолини пласирала се у полуфинале Ролан Гароса пошто је савладала Казахстанку Елену Рибакину са 2:1 у сетовима (6:2, 4:6, 6:4).

Уз Јаника Синера, италијански тенис добија нову звезду. Јасмин Паолини je остварила резултат каријере пласманом у полуфинале Ролан Гароса. Први пут ће се борити за финале гренд слема.

Италијанка је у четвртфиналу савладала Казахстанку Елену Рибакину са 2:1 у сетовима - 6:2, 4:6, 6:4.

Тренутно 15. играчица света убедљиво је добила први, а потом изгубила други сет, па је одлука пала у трећем, у којем је прва четири гема освојила тенисерка која не сервира.

Након 2:2 обе су чувале свој сервис све до деветог гема у којем је Паолини брзо стекла две брејк лопте, а онда искористила прву. Добила је прилику да сервира за меч и пласман у полуфинале, што није пропустила.

Паолини ће у полуфиналу играти против боље из последњег четвртфиналног дуела у којем се састају Рускиње Мира Андрејева и Арина Сабаленка.

Први пар полуфинала чине Ига Швјонтек из Пољске и Американка Коко Гоф.

среда, 05. фебруар 2025.
0° C

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове