Циципас и Алкараз заказали дуел у четвртфиналу Ролан Гароса

Грчки тенисер Стефанос Циципас пласирао се у четвртфинале Ролан Гароса, пошто је у осмини финала у Паризу победио Италијана Матеја Арналдија 3:6, 7:6 (7:4), 6:2, 6:2. Карлос Алкараз ће му бити ривал, пошто је у четвртфиналу Ролан Гароса победио Канађанина Феликса Оже-Алијасима 6:3, 6:3, 6:1.

Меч је трајао три сата и 11 минута. Циципас је девети тенисер света, док је Арналди 35. на АТП листи.

Италијан је први сет добио резултатом 6:3. У овом периоду одбраниоо је чак пет брејк лопти.

Арналди је у деветом гему другог сета при вођству од 5:3 пропустио три сет лопте на сервис противника. Италијански тенисер је потом у наредном гему при резултату 5:4 имао још једну сет лопту, али је Грк успео да преокрене резултат и да изједначи на 5:5.

Играло се потом гем за гем, а Циципас је други сет добио у тај-брејку резултатом 7:4. Грчки тенисер је потом одлично одиграо наредна два сета која је добио са по 6:2.

Циципас ће у четвртфиналу Ролан Гароса играти са победником дуела између Шпанца Карлоса Алкараза и Феликс Оже-Алијасима из Канаде.

Без изненађења у дуелу Алкараза и Оже-Алијасима

Меч је трајао два сата и 20 минута. Алкараз је трећи тенисер света, док је Оже-Алијасим 21. на АТП листи.

Ово је био шести међусобни дуел шпанског и канадског тенисера, а трећи тријумф Алкараза.

Трећи рекет света је без икаквих проблема меч завршои у три сета.  Шпанац је у сваком направио по два брејка.

Касније данас биће одиграна још два меча осмине финала Ролан Гароса, а састаће се Хуберт Хуркач (Пољска) - Григор Димитров (Бугарска) и Јаник Синер (Италија) - Корентан Муте (Француска).