Циципас први финалиста у Монте Карлу - Грк бољи од Синера после велике борбе

Грчки тенисер Стефанос Циципас пласирао се у финале мастерса у Монте Карлу победом над Италијаном Јаником Синером резултатом 2:1, по сетовима 6:4, 3:6 и 6:4.

Први сет припао је грчком тенисеру који је у трећем гему успео да одузме сервис Синеру и до краја сета не дозволи Италијану ниједну брејк прилику.

Други сет био је много интресантнији и дужи. Синер је већ у другом гему направио брејк и након његове потврде повео са 3:0.

Циципас се није предавао и имао је чек шест прилика да одузме сервис ривалу до краја сета, али није успео, те је Синер успео након доста муке да изједначи у сетовима.

У трећем сету Синер је већ у првом гему направио брејк и деловало је да је ближи победи, али му је Циципас одузео сервис у осмом и десетом гему и дошао до победе. Меч је трајао два сата и 38 минута.

Циципас ће у финалу које је на програму у недељу играти против Каспера Руда.