Рубљов елиминисан у првом мечу мастерса у Мајамију

Андреј Рубљов елиминисан је већ у првом мечу на мастерсу у Мајамију. У два сета 6:4, 6:4 Рус је поражен од Чеха Томаша Махача.

Меч између руског и чешког тенисера трајао је нешто више од сат времена. Махач је био сигурнији, агресивнији и ефикаснији, искористио је две брејк лопте на мечу и дошао до трећег кола турнира на Флориди.

Чех у првом сету није дозволио противнику да дође до брејк прилике. У петом гему одузео је сервис Рубљову и сигурном игром дошао до првог сета - 6:4.

Слична ситуација виђена је и у другом сету, Рубљов је већ у трећем гему изгубио свој сервис, али је овога пута имао две шансе да се реваншира ривалу.

Рус је није искористио по брејк прилику у шестом и десетом гему, па је Махач и други сет освојио резултатом - 6:4.

Махач ће у трећем колу играти против победника занимљивог дуела између ветерана Ендија Марија и Аргентинца Томаса Ечеверија.