Кецмановић после преокрета до другог кола Акапулка, чека Зверева у наредној рунди

Српски тенисер Миомир Кецмановић пласирао се у осмину финала АТП турнира у мексичком Акапулку, пошто јe у првом колу победио Аргентинца Дијега Шварцмана 4:6, 6:3, 6:1. Меч је трајао два сата и 22 минута.

Кецмановић је 53. тенисер света, док је Шварцман 117. на АТП листи.

Ово је био пети међусобни дуел српског и аргентинског тенисера, а први тријумф Кецмановића. Шварцман је боље ушао у меч, пошто је повео 3:1 у првом сету. Српски тенисер је потом серијом 3:1 изједначио на 4:4. Аргентинац је затим на свој сервис стигао до 5:4, а онда је направио брејк за 6:4 и 1:0 у сетовима.

На старту другог сета играло се гем за гем, а онда је Шварцман направио брејк у петом гему и повео 3:2. Српски тенисер је узвратио рибрејком и изједначио на 3:3. Кецмановић је освојио наредна три гема и други сет је решио у своју корист резултатом 6:3.

Српски тенисер је заиграо ангажованије у трећем сету, а свом ривалу је у овом делу меча препустио само један гем и заслужено је стигао до победе. Кецмановић ће у осмини финала турнира у Акапулку играти са победником меча између Немаца Александра Зверева и Данијела Алтмајера.

АТП турнир у Акапулку се игра за наградни фонд од 2.206.080 долара.