Фриц ривал Ђоковићу у четвртфиналу Аустралијан опена

Американац Тејлор Фриц савладао је у осмини финала Аустралијан опена Грка Стефаноса Циципаса са 3:1, по сетовима 7:6/7:3, 5:7, 6:3, 6:3. Меч Ђоковић - Фриц биће одигран у уторак.

Дуел два тенисера трајао је мало више од три сата игре.

Уводна два гема најавила су узбудљив и динамичан меч. У првом је Циципас успео да одбрани две брејк лопте и поведе, да би у наредном и сам исто толико пута претио ривалу, али је Фриц такође био сигуран.

Од тада су тенисери били боњи на свој сервис, па је први сет ушао у тај-брејк у којем је Американац био сигурнији.

Други период донео је равноправну игру све до 11. гема. При резултату 5:5, Фриц је на неколико минута изгубио концентрацију на свом сервису, чиме је дозволио Циципасу да направи брејк, а потом га потврди за изједначење у сетовима.

Већ на почетку трећег сета Фриц је направио брејк у другом гему и повео са 2:0, али је Циципас већ у наредном узвратио и смањио на 2:1.

У шестом гему трећег сета, Американац је направио нови брејк, одбранио га, а потом лако стигао до вођства 2:1.

Фриц је у испоставиће се одлучујућем сету чекао своју шансу до седмог гема, када је направио први брејк, потврдио га, а онда повео са 5:3. Дуел са Ђоковићем заказао је већ у наредном гему искористивши другу меч лопту.

Српски и амерички тенисер у четвртфиналу састаће се у уторак, а термин ће накнадно бити познат.