Међедовић након велике борбе и преокрета изгубио у квалификацијама за Аустралијан опен

Српски тенисер Хамад Међедовић није успео да се пласира у последње коло квалификација за Аустралијан опен, пошто га је савладао Јорданац Абедалах Шелбај резултатом 2:1 у сетовима (6:7, 7:6, 6:2).

Након два часа и 40 минута велике борбе у Мелбурну, Хамад Међедовић је остао без шансе да заигра на Аустралијан опену ове године иако је имао сет предности против Абедалаха Шелбаја.

Новопазарац је у првом сету био бољи од противника, мада је пропустио три сет лопте пре тај-брејка који је решио у своју корист резултатом 7:2.

Самоуверено је Међедовић отворио и други сет, одмах је одузео сервис Јорданцу, а потом потврдио брејк и повео са 3:1. Ипак, Шебај је у шестом гему успео да врати брејк, а потом у тај-брејку (7:5) изједначи на 1:1 у сетовима.

У одлучујућем сету је Међедовића потпуно издао сервис, Шелбај му је одузео чак прва три сервис-гема, повео са 5:0 и повратка није било.

Азијски тенисер је тако дошао до последњег кола квалификација за Аустралијан опен, а тамо ће му ривал бити Аустралијанац Омар Јасика.