Григор Димитров елиминисао Медведева у Паризу

Бугарски тенисер Григор Димитров надиграо је Данила Медведева са 2:1 (6:3, 6:7 (4-7), 7:6 (7-2)) и приредио својеврсно изненађење већ у другом колу елиминишући трећег играча света. У трећем колу Димитров ће снаге одмерити са Александером Бубликом.

Димитрову, који је тренутно 17. на светској листи, требало је два сата и 56 минута игре да се реваншира Медведеву за прошлонедељни пораз у осмини финала Беча.

Бугарин је експресно повео са 3:0 у првом сету, вратио је Медведев затим брејк али је то било све јер је одмах потом изгубио сервис и Димитров је онда готово рутински привео сет крају.

Други сет је Медведев отворио много боље и повео 5:2, али је онда нагло пао, чак се и свађао са судијом и навијачима и тако дозволио Бугарину да искомпликује сет.

На крају се дошло до тај-брејка у ком се Рус боље снашао и увео меч у трећи сет.

У трећем сету је први до брејка стигао Димитров, и код вођства 5:3 сервирао за победу, али је Медведев успео да се врати и на крају поново избори тај брејк иако је код резултата 6:5 Димитров пропустио две сет лопте.

У тај брејку је међутим Димитров био доминантан, повео је 5:0 на старту и решио све дилеме око победника.

Противник Бугарину у осмини финала биће Казахстанац Александар Бублик.