Ечевери победио Кецмановића у првом колу мастерса у Паризу и заказао дуел са Ђоковићем

Томас Мартин Ечевери је на старту мастерса у Паризу победио српског тенисера Миомира Кецмановића 2:1, по сетовима 4:6, 7:6 (8:6), 6:4. Наредни ривал Аргентицу биће најбољи тенисер света Новак Ђоковић.

Меч између српског и аргентинског тенисера трајао је два сата и 48 минута. Кецмановић је 53. тенисер света, док је Ечевери 31. на АТП листи.

Кецмановић је повео 2:0 на старту првог сета, а онда је држао предност од два гема до краја овог дела меча. У другом сету виђена је велика борба, а оба тенисера су направила по један брејк до резултата 4:4. Играло се потом гем за гем, а Кецмановић је у тај-брејку при вођству од 6:5 имао меч лопту. Међутим, Ечевери је потом освојио три узастопна поена и други сет је у тај-брејку добио са 8:6.

Аргентинац је у трећем сету повео 2:0, али је Кецмановић изједначио на 2:2. Ечевери је у петом гему направио нови брејк, а онда је сачувао предност до краја сета и заслужено је стигао до победе.

Наредни ривал Аргентицу биће најбољи тенисер света Новак Ђоковић.

Ђоковић и Ечевери су играли ове године на мастерсу у Риму, а српски тенисер је био бољи са 7:6, 6:2.

Мастерс у Паризу игра се за наградни фонд од 5.779.335 евра.