Читај ми!

Kинез Жинжен Жанг елиминисао Kаспера Руда са Ју-Ес опена, Доминик Тим предао меч

Kинески тенисер Жинжен Жанг пласирао се у треће коло Ју-Ес опена, пошто је јутрос у другом колу победио Норвежанина Kаспера Руда 6:4, 5:7, 6:2, 0:6, 6:2.

Kинески тенисер је направио велико изненађење, пошто је елиминисао прошлогодишњег финалисту Ју-Ес опена.

Руд ће после овог пораза да изгуби 1.500 бодова и на наредној АТП листи би могао да заузима тек девето место.

Руд је пети тенисер света, док је Жанг 67. на АТП листи, а меч је трајао три сата и 20 минута.

Жанг ће у трећем колу играти са Аустралијанцем Ринкијем Хиџикатом, који је победио Мађара Мартона Фучовича 6:1, 6:2, 6:1.

Наступ на турниру у Њујорку завршио је и Аустријанац Доминик Тим, који је 2020. године освојио Ју-Ес опен.

Он је предао меч Бену Шелтону у другом сету при вођству америчког тенисера 7:6, 1:0.

Шелтон ће у трећем колу играти против Руса Аслана Kарацева.

Пласман у треће колу Ју-Ес опена у женској конкуренцији изборила је Данкиња Kаролина Вознијацки, која је после велике борбе савлада Чехињу Петру Kвитову 7:5, 7:6 (7:5).

Данкиња ће у трећем колу играти са Американком Џенифер Брејди.

Kазахстанка Елена Рибакина пласирала се у наредно коло, пошто јој је Аустралијанка Ајла Томљановић предала меч због повреде.

Она ће у трећем колу играти са Румунком Сораном Kирстеом.

Ју-Ес опен се игра за наградни фонд од 65 милиона долара.

петак, 14. март 2025.
17° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса