Пад Александре Крунић на ВТА листи, Ига Швјонтек и даље убедљиво прва

Најбоље рангирана српска тенисерка Александра Крунић пала је на новој објављеној ВТА листи за осам позиција и тренутно је 127. играчица света са 527 бодова. На самом врху листе није било промена и тренутно је на њеном врху Пољакиња Ига Швјонтек.

Пад Александре Крунић на ВТА листи, Ига Швјонтек и даље убедљиво прва Пад Александре Крунић на ВТА листи, Ига Швјонтек и даље убедљиво прва

Александра Крунић је ван терена од септембра прошле године, пошто се опоравља од операције колена и тај изостанак је разлог знатно слабије позиције на светској листи.

Олга Даниловић је напредовала за осам места и сада је 135. на ВТА листи са 490 бодова, док је Наталија Стевановић тренутно 224. тенисерка света са 294 поена.

Прво место на ВТА листи држи Пољакиња Ига Швјонтек са 9.975 бодова, док је друга Белорускиња Арина Сабаленка са 6.740. Трећа је Американка Џесика Пегула са 5.605.

Чеврто место сада заузима Францускиња Каролина Гарсија, док је на пету позицију пала Унс Џабир из Туниса.

Потом следе Американка Коко Гоф, Казахстанка Елена Рибакина, Рускиња Дарија Касаткина, Белинда Бенчић из Швајцарске и Гркиња Марија Сакари.

Наредна ВТА листа биће објављена за две недеље по завршетку турнира у Мајамију.

петак, 28. март 2025.
12° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса