Читај ми!

Лајовић ушао у серију – побеђен и Ћорић на старту мастерса у Мадриду

Српски тенисер Душан Лајовић наставио је са одличним партијама на мастерсу у Мадриду и, пошто је прошао квалификације, сада се пласирао у друго коло. Лајовић је на старту такмичења у главном жребу савладао Борну Ћорића, резултатом 6:3, 4:6, 6:4.

Репрезентативац Србије је тако после лошег старта сезоне почео да диже форму на шљаци, што ће му много значити за поправљање пласмана на АТП ранг-листи.

Дуци је одиграо веома квалитетно против хрватског ривала и мало је недостајало да заврши посао у два сета.

У првом је једном одузео сервис ривалу што му је било довољно, док му је у другом пала концентрација у финишу и Ћорић је то искористио да изједначи.

Ипак, Лајовић је на старту одлучујућег дела игре направио брејк који је сачувао и успео да тријумфује након нешто више од два сата.

Противник Лајовићу у следећем колу биће пети носилац Каспер Руд, који је био слободан у првој рунди.

Он је остао трећи српски играч у главном жребу турнира у престоници Шпаније, поред Новака Ђоковића и Миомира Кецмановића, пошто је Филип Крајиновић завршио учешће поразом од Џона Изнера.

Мастерс у Мадриду на програму је од 1. до 8. маја, игра се за наградни фонд од 6.744.165 евра, а титулу брани Александер Зверев.

среда, 13. август 2025.
26° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом