Читај ми!

Новак преокретом донео изједначење Србији против Немачке

Новак Ђоковић савладао је Александера Зверева са 2:1 у сетовима (6:7, 6:2, 7:5) и тако донео прву победу Србији у четвртфиналу АТП Купа против Немачке. Душан Лајовић претходно је поражен од Јан-Ленарда Штруфа, па ће дубл одлучити ко пролази у полуфинале.

Захваљујући веома тешко извојеваној победи Новака над Зверевим, Србија остаје у игри за пласман у полуфинале АТП Купа, у којем брани трофеј.

Ђоковић је у веома неизвесном мечу, славио након више од два и по сата игре и то након преокрета.

Зверев је освојио први сет са 7:6, пошто је био бољи у тај-брејку. Обојица тенисера кроз читав сет су одлично играли на свој сервис, да би потом Зверев три пута у тај-брејку одузео сервис српском тенисеру.

Новак је ипак много боље заиграо у другом сету, у којем је два пута направио брејк, а који је рутински добио са 6:2 након 36 минута тениса.

Велика борба гледала се у одлучујућем, трећем сету.

Као и у првом, дуго није било брејка и деловало је као да ће обојица тенисера освајати гемове на свој сервис и тако поново играти тај-брејк.

До тога није дошло захваљујући серији брејкова, а оно најважније је да је Новак направио два, са којима је дошао до освајања трећег сета резутлатом 7-5 и победе.

Најбољи српски тенисер тако бележи 11. узастопну победу у АТП Купу.

Душан Лајовић је претходно поражен од Јан-Ленарда Штруфа, па ће одлучујући меч у четвртфиналу АТП Купа одиграти дублови.

Дубл пар Србије биће Ђоковић/Ћаћић, док за Немце наступају Штруф/Зверев. Очекује се почетак тог меча око 06.00.

уторак, 22. април 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом