среда, 29.05.2019, 18:25 -> 19:19
Извор: РТС
Ђере: Верујем да могу да изненадим Нишикорија
Српски тенисер Ласло Ђере био је задовољан после победе над Попирином и сматра да може да изненади фаворизованог Нишикорија у трећем колу Ролан Гароса.
Момак из Сенте је савладао у другом колу Аустралијанца Алексеја Попирина 6:4, 7:6 (7:4), 6:4.
Његов ривал у трећем колу биће искусни Јапанац Кеи Нишикори, који је претходно савладао Француза Жоа-Вилфреда Цонгу 4:6, 6:4, 6:4, 6:4.
"Одиграо сам добар меч, мало слабије него против Рамоса. Успео сам да га добијем у три сета што је врло важно, сачувао сам снагу и нисам се трошио. Други сет био је кључан после кога сам га „сломио". Срећан сам сам што сам у трећем колу", рекао је Ласло за РТС после победе над Попирином.
Рекао си да си одиграо мало слабије него у првом колу али је чињеница да си био и нервознији, шта је био разлог томе.
"Нисам имао посебан разлог, тако је било данас. Чинило ми се да су спорији услови него пре три дана, то ми је мало сметало, поготово у почетку а после сам ухватио ритам. Приближио сам се основној линији и нисам стајао толико позади".
Сада следи озбиљан изазов у виду Нишикорија, где видиш шансу у том мечу
"Шљака је моја омиљена подлога, у доброј сам форми. Нишикори ипак више преферира бетон и има много веће искуство од мене али мислим да је битно да верујем да могу да га изненадим..."
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар