Ђоковић савладао Тима на старту Лондона

Ђоковић – Тим 2:1 (6:7, 6:0, 6:2). Новак Ђоковић је успешно пребродио прву препреку у Лондону. Теже него што се очекивало савладао је Аустријанца Доминика Тима у три сета. Меч је трајао нешто више од два сата.

После губитка првог сета у тај-брејку наш тенисер је заиграо агресивније. До изједначења је дошао без изгубљеног гема, потом је и у трећем сету брзо успео да сломи отпор противника, потом рутински приведе меч крају и стигне до заслуженог тријумфа.

Велика борба у првом сету. Новак је пропустио једину шансу за брејк у четвртом гему. Настављена је изједначена борба у којој су оба тенисера била сигурна на свој сервис. Своју шансу за брејк Аустријанац је пропустио у једанаестом гему, па је сет решен у тај-брејку.

У тај-брејку серија мини-брејкова, у којој је наш тенисера прво успео да спаси три сет лопте, а потом и пропусти своју сет лопту, додуше на сервис Аустријанца. После велике борбе Тим корисити седму шансу у тај-брејку и добија први сет, 12:10 у овом периоду игре.

У другом сету на терену је постојао само наш тенисер. Новак је редом освајао гемове и експресно, за само 20 минута, стигао до изједначења, 6:0 у другом сету.

Одлучујући сет донео је нешто бољу игру Аустријанца. Наш ас је наставио у свом стилу и већ у трећем гему је стигао до брејка предности. Потом Ђоковић уз још један брејк решава сет и меч у своју корист, 6:2 у трећем сету.

Ток меча:

17.18 - Крај меча. Новак са нулом осваја гем, 6:2 у трећем сету.

17.13 - Наш тенисер поново напада сервис противника, осваја брејк шансу, користи је и сада има два брејка предности у одлучујућем сету, 5:2.

17.11 - Ђоковић наставља са сигурним сервисима, 4:2.

17.06 - Аустријанац је сигуран на свој сервис, 3:2.

17.03 - Наш тенисер уз мало проблема осваја гем за потврду брејка, 3:1.

16.57 - Новак напада сервис Аустријанца, користи прву брејк шансу и стиже до предности, 2:1.

16.54 - Ђоковић осваја свој сервис гем, 1:1.

16.50 - Тим је сигуран на старту трећег сета, 0:1.

16.45 - Новак лако осваја гем, 6:0 у другом сету, који је трајао само 20 минута.

16.41 - Ђоковић наставља са нападима на сервис противника и поново му одузима сервис, 5:0.

16.38 - Још један лако освојен гем за нашег тенисера, 4:0.

16.34 - Новак поново напада сервис противника, 0:30. Тим успева да се извуче, 30:30. Ипак, наш тенисер осваја брејк шансу. Користи је и сада има два брејка предности, 3:0.

16.31 - Ђоковић лако осваја свој сервис и потврђује брејк, 2:0.

16.28 - На старту другог сета Новак осваја брејк лопту, користи је и одузима сервис Аустријанцу.

16.23 - Тај-брејк, Ђоковић - Тим: 0:1 мб, 0:2, 1:2 мб, 2:2, 2:3 мб, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6 мб, 4:6 мб, 5:6 мб, 6:6, 6:7 мб, 7:7 мб, 7:8, 8:8, 9:8, 9:9, 9:10, 10:10, 10:11 мб, 10:12. Крај, Тим осваја први сет.

16.07 - Аустријанац је сигуран на свој сервис, 6:6. Тај-брејк.

16.02 - У незгодном тренутку наш тенисер грешкама омогућава противнику прву брејк лопту у мечу, 30:40. После дугачке размене Новак долази до изједначење, затим повезује још два поена и осваја гем, 6:5.

15.57 - Тим лагано осваја гем, 5:5.

15.53 - Нови гем са нулом за нашег аса, 5:4.

15.51 - Још једном на сервис противника наш тенисер долази до изједначења, 40:40. После предности за Аустријанца уследило је ново изједначење. Потом Тим осваја гем, 4:4.

15.43 - Још један лако освојен гем за нашег тенисера, 4:3.

15.40 - Новак поново притиска сервис противника, 30:15. Међутим, Аустријанац ниже три поена и осваја гем, 3:3.

15.36 - Ђоковић поново са нулом осваја гем, 3:2.

15.34 - На сервис Аустријанаца наш тенисер после 40:15 за Тима, долази до прве брејк лопте на мечу. Пропушта је. Противник потом осваја још два поена заредом и добија гем, 2:2.

15.27 - Новак је затражио медицински тајм-аут због повреде палца. Приликом једног ударца није на време испустио рекет па је мало огулио палац. Раница је санирана и Ђоковић је наставио меч.

15.25 - Наш тенисер је сигуран на свој сервис, 2:1.

15.22 - На свој сервис Тим је имао 40:15, наш тенисер долази до изједначења, ипак Аустријанац успева да се извуче и освоји гем, 1:1.

15.17 - Новак са нулом осваја уводни гем, 1:0.