Ђоковић рутински до четвртфинала

Ђоковић – Едмунд 3:0 (6:2, 6:1, 6:4). Новак Ђоковић је у четвртфиналу Ју-Ес опена. Лако је сломио отпор и савладао солидног Британца. Наш тенисер је одиграо перфектан меч и показао да мањак дуела на турниру није оставио траг. У борби за полуфинале Новака очекује дуел против Француза Жоа Вилфрида Цонге.

Моћ броја један на својој кожи осетио је Кајл Едмунд. Наш тенисер је у дуелу са 84. на АТП листи показао зашто је најбољи. Приказао је Новак све лепоте ове игре, сјани сервиси, немогући ударци који се граниче са законима физике, све оно због чега је публика уживала на Артур Ешу.

Од самог старта контролисао је меч, наметнуо свој стил игре и користио сваку шансу која му се пружила. С друге стране Британац је тек на тренутке успевао да парира нашем тенисеру, у трећем сету имао је и брејк предности, али није успео да освоји сет и продужи меч.

Сјајна игра светског броја један у првом сету. После почетног одмеравања снага, када су оба тенисера освојила своје сервис гемове, Ђоковић појачава, напада сервис противника и брејком ставља ствари на своје место. Британац је покушао да узврати, али није искористио своју брејк шансу. Новим брејком наш тенисер долази до предности од 5:2. Потом осваја свој сервис за 6:2 у првом сету.

Други сет наш тенисер је одиграо маестрално, уз два брејка експресно долази до 4:0. Едмунд успева да освоји утешни гем, али то је било све што је урадио у овом сету. Ђоковић везује још два гема за коначних 6:1 у другом сету.

Новак и на старту трећег сета долази до раног брејка и предности од 2:0. Међутим, Британац узвраћа, везује три гема, уз два брејка и има брејк предности, 3:2. Новак се буди везује два гема и враћа брејк. Уследила је игра гем за гем, иако је Пропустио неколико прилика. Ипак при резултату 5:4, на сервис Едмунда Новак осваја три везане меч лопте, користи прву, за 6:4 у трећем сету.

Новак ће у четвртфиналу играти против Француза Жоа Вилфрида Цонге.

Ток меча:

06.16 - Крај меча. И противников сервис Ђоковић осваја са нулом за коначних 6:4 у трећем сету.

06.13 - Новак осваја свој сервис са нулом, 5:4.

06.11 - У наредном гему наш тенисер пропушта брејк шансу, 4:4.

06.02 - Ђоковић лако осваја свој сервис гем и поново води, 4:3.

06.00 - Новак узвраћа. Након 0:30 осваја брејк лопту. Уследило је изједначење, а потом и нова шанса за нашег тенисера. Користи је и враћа брејк, 3:3.

05.54 - У наредном гему противник осваја брејк шансу, користи је и сада он има брек предности, 2:3.

05.48 - Британац лако осваја свој сервис, 2:2.

05.46 - На паузи између два гема нашем тенисеру је указана медицинска помоћ. у питању је био лакат десне руке. После кратке масаже, ипак није било потребе за медицинским тајм-аутом.

05.44 - Едмунд покушава да узврати, осваја брејк лопту, 30:40. Наш тенисер се брани. После предности за Новака и новог изједначења, Британац осваја другу брејк лопту.  Користи је и враћа брејк, 2:1.

05.38 - Ђоковић са нулом одузима сервис противнику, 2:0.

05.35 - Новак осваја уводни гем трећег сета, 1:0.

05.30 - На сервис противника Ђоковић осваја прву сет лопту. После изједначења нова шанса за нашег тенисера. Користи је, 6:1.

05.24 - Наш тенисер без већих проблема осваја гем, 5:1.

05.19 - Из трећег покушаја Едмунд успева да освојо свој сервис, 4:1.

05.15 - Новак лако осваја свој сервис гем - 4:0.

05.11 - Нови сервис Британца и нове три везане брејк шансе за нашег тенисера, користи другу, 3:0.

05.07 - У нареном гему Ђоковић успева да неутралише две брејк шансе за противника, 2:0.

05.00 - На старту другог сета Новак користи другу од три везане брејк шансе и одузима сервис противнику, 1:0.

04.55 - На свој сервис Ђоковић користи другу сет лопту, 6:2.

04.52 - Сјајном игром Новак долази до две везане брејк лопте, 15:40. Не користи их, 40:40. Наш тенисер осваја и трећу шансу у овом гему. Користи је и сада има два брејка предности - 5:2.

04.47 - Новак лако осваја свој сервис гем, 4:2.

04.43 - Едмунд осваја гем и смањује предност нашег тенисера, 3:2.

04.40 - Дуплом сервис грешком Новак поклања брејк шансу противнику, 30:40. Два сјајна сервиса и наш тенисер има гем лопту. Ново изједначење. Ђоковић везује два поена иосваја гем за потврду брејка, 3:1.

04.33 - Ђоковић притиска сервис противника, 0:30. Британац успева да се извуче, 40:30. Наш тенисер долази до изједначења. Уследило је још једно изједначење након предности за Едмунда. Потом Новак осваја прву брејк лопту на мечу.  Користи је, 2:1.

04.26 - И наш тенисер је сигуран на свој сервис, 1:1.

04.24 - Британац без проблема осваја уводни гем, 0:1.

04.22 - Почео је меч...

04.14 - На подбацивању новчића више среће је имао Едмунд и изабрао је да први сервира.

04.12 - Играчи излазе на терен. После загревања очекујемо почетак меча.

04.00 - Ускоро очекујемо излазак на терен Новака Ђоковића и Кајла Едмунда.

03.58 - Крај меча. Ангелика Кербер је савладала Петру Квитову са 2:0 (6:3, 7:5).

03.05 - Завршен је први сет меча Кербер - Квитова. Немица је решила овај период игре у своју корист 6:3.