Дебакл и од Словеније

Мушка јуниорска рукометна репрезентација Србије изгубила је и од селекције Словеније у четвтом колу А групе првенства света у Солуну резултатом 28:19 (15:9). Тако су шансе наше селекције да се пласира у осмину финала сведене на домен теорије.

Наши рукометаши нису успели да пронађу прави "рецепт" за добро постављену игру Словенаца који су се од почетка до краја меча придржавали зацртаног плана. Јунак утакмице, био је словеначки голман, Лесјак, који је одбранио 23 лопте.

Тако су шансе наше селекције да се пласира у осмину финала сведене на домен теорије.

Наши јуниори су до 14. минута успевали да одржавају какав-такав прикључак са Словеницима, али су се они затим резултатски "одлепили" и полувреме завршили са шест голова предности.

Најбољи стрелац у нашем тиму био је Намања Илић са осам голова, док је код Словенаца најпрецизнији био Гашпар Маргијц са седам погодака.

У следећем мечу српски јуниори сутра се састају са селекцијом Туниса.

Словенија: Лесјак 23 одбране, Папеж 3, Маргуч 7, Зарабец 4 (2), Габер 3, Поклар 4, Медвед 2, Носар 2, Мачковшек 1, Шоштарич 1.
Србија: Милић осам одбрана, Павић 3, Мештер 1, Ненадић 1, Илић 8 (1), Иванишевић четири одбране, Димитријевић 2, Николић 2, Маркез 1, Голубовић 1, Драгаш, Пантелић.
Искључења: Словенија 12 минута, Србија 10 минута
Црвени картон: Пантелић (48.)