Добар старт јуниора

Јуниорска рукометна селекција Србије победом је започела такмичење на Светском првенству у Солуну. Убедљиво је савладан Чиле. Наредни меч наши репрезентативци играју у понедељак против Норвешке.

Јуниорска репрезентација Србије, успешно је стартовала на Светском првенству, које је почело у грчком Солуну.

У првом колу, „Орлићи" су оправдали улогу фаворита против Чилеа 35:19 (17:7). Само у првих 15 минута, јужноамериканци су били равноправни супарник Ненадићу и друговима. После тајм-аута, који је затражио Игор Бутулија при резултату 8:6, заиграла је наша репрезентација, пре свега, чвршће у одбрани и дозволила да Чилеанци до краја првог полувремена постигну још само један гол (17:7). У другом делу, шансу су добили готово сви репрезентативци, а сви су се осим Ћирића, Драгаша и голмана, Иванишевића и Милића, уписали у листу стрелаца. Најефикаснија су била крила, Павић са осам, односно, Илић са шест голова.

Србија:  Милић, Иванишевић, Илић 6, Пантелић 1, Пушица 1, Мештер 3, Зеленовић 3, Маркез 3, Јокић 2, Голубовић 4, Павић 9, Николић 2, Ненадић 2, Драгаш, Ћирић.
Чиле: Фојштман 5, Доносо 4, Естаи 2, Фелас 1, Салазар 1, Естебан 1, Рикелме 1, Каљеха 1, Озазун 1