Данкиње прејаке

Српске рукометашице поразом почеле Европско првенство. Слабо прво полувреме. Данска - Србија 25:20 (14:6). Против Шпаније у четвртак.

Женска рукометна репрезентација Србије изгубила је од селекције Данске са 20:25 (6:14), у првом колу такмичења у Групи А на Еропском првенству у Данској и Норвешкој.

У победничкој екипи најефикснија је била Маибрит Квисгард са четири поготка, док је чак шест играчица Данске постигло три гола. У репрезентацији Србије Андреа Лекић постигла је седам голова, од тога три из пенала.

Рукометашице Србије нису успеле да направе изненађење против Данске, која је играла на свом терену у Алборгу.

Пред препуним трибинама гледалаца који су навијали са противника, Србија је лоше почела утакмицу и лоше одиграла прво полувреме. У другом полувремену играла је много боље, али није успела да надокнади пропусте из првог дела меча.

Наредну утакмицу Србија ће играти у четвртак, 9. децембра, са Шпанијом у 18.45.