петак, 19.06.2026, 12:35 -> 12:50
Извор: РТС
Рукометаши Партизана са вајлд картом у Лиги шампиона
Рукометни клуб Партизан добио је специјалну позивницу Европске рукометне федерације за учешће у Лиги шампиона, па ће се црно-бели после 13 година поново такмичити у елитном европском клупском надметању.
Од наредне сезоне Лига шампиона биће проширена са 16 на 24 клуба, а тимови ће уместо досадашње две групе од по осам екипа бити распоређени у шест група са по четири тима.
Комплетан списак учесника ЕХФ би требало да објави у понедељак, док је жреб заказан за наредни петак у Бечу.
Партизан се и даље налази под условном казном ЕХФ-а због неодигравања реванш утакмице четвртфинала ЕХФ купа против грчког АЕК-а пре две сезоне.
Због тога ће клуб бити под посебним надзором, а евентуални инциденти на трибинама могли би да доведу до оштрих санкција, укључујући и суспензију из европских такмичења.
Црно-бели су у међувремену значајно појачали играчки кадар.
На место тренера дошао је селектор Србије Раул Гонзалес, а екипу су појачали Владислав Кулеш, Јоав Лумбросо, Мигел Санчез Мигаљон, Тобијас Вагнер и Бекир Чордалија. У Хумску се вратио и Илија Абутовић, док су новајлије и репрезентативац Србије Милош Кос, као и Брана Мирковић и Милија Паповић.
Партизан ће утакмице Лиге шампиона вероватно играти у "Пиониру".
Коментари