Јовановић са седмерца донео тријумф Војводини против Торелавеге

Рукометаши Војводине савладали су шпанску Торелавегу резултатом 31:30 у трећем колу групне фазе Лиге Европе.

Војводина је уписала други тријумф у групи Е и после победе над Торелавегом налази се корак ближе главној рунди Лиге Европе.

После три одиграна кола, новосадски тим поред два тријумфа има и један пораз. На старту европске сезоне, Војводина је савладала у Нашицама Нексе са 36:35, док је код куће у историјској утакмици изгубила од гиганта, немачког Кила са 32:28.

Екипа Војводине је на почетку меча успоставила ритам који гости из Шпаније нису могли да прате. Стигли су рутински до 5:1, а потом је Торелавега смањивала предност, али није успела да изједначи резултат.

Војводина је била сигурна у нападу у првом полувремену меча. На голу је блистао Андреј Трнавац, неретко је и у ситуацијама један на један "скидао" голове ривалима.

После 30 минута, Војводина је имала предност од 14:10.

У наставку меча, деловало је да ће Новосађани рутински окончати дуел против дебитанта у европским оквирима, тима Торелавеге. Ипак, иако је Војводина имала 28:22 на осам минута до краја меча, Шпанци су искористили пад у игри домаћих и успели да изједначе резултат, чиме су увели утакмицу у неизвесну завршницу.

Победу Војводини донео је Милан Јовановић са седмерца који је претходно Ахмед Хешам изборио у последњим секундама игре.

На паркету хале у Сланој бари, поред Трнавца, бриљирали су Хешам, Стефан Додић и Јовановић.

Хешам и Јовановић уписали су по седам погодака, а Додић пет.

У тиму Торелавеге истакли су се Анхел Фернандез и Јакуб Прокоп са по седам голова.

Војводина после три одиграна кола заузима друго место са четири бода, на првој позицији је Кил са шест бодова, а Нексе и Торелавега имају по бод.

У наредном колу које је на програму 29. октобра, Торелавега ће дочекати Војводину.