Партизану припао рукометни дерби против Војводине

Рукометаши Партизана савладали су Војводину резултатом 30:28 у првом колу Супер рукометне лиге.

Утакмица у "Спенсу" је била неизвесна од самог почетка, с тим што је Партизан је нешто боље ушао у меч.

"Црно-бели" су водили током већег дела првог полувремена, али нису успели да се резултатски одлепе и направе предност већу од три гола. Играчи Војводине су то искористили и успели да дођу на само минус један пред одлазак на одмор.

Партизан је међутим и у другом делу одржавао вођство, али Војводина није одустајала. Стигли су домаћи до егала на 15-ак минута до краја, али је Партизан тада новом серијом дошао до максималне предности од четири гола.

Покушавала је Војводина до краја да сустигне предност ривала и неколико пута је била близу, али су "црно-бели" на крају ипак успели да одбију напад противника и обезбеде тријумф.

Ово је био други меч две екипе у недељу дана, с обзиром на то да је Војводина у Бања Луци претходног четвртка победила Партизан и освојила Суперкуп.