Рукометаши Војводине убедљиви против Металопластике у првој утакмици финала Суперлиге

Рукометаши Војводине савладали су на свом терену екипу шабачке Металопластике 38:23 (18:11) у првом мечу финала Супер рукометне лиге Србије.

Војводина је финалну серију започела тријумфом и на добром је путу да одбрани титулу првака Србије.

Новосађани су први део сезоне завршили на челу табеле, без иједног пораза, а у полуфиналу, са 2:0 у серији били су бољи од панчевачког Динама.

Металопластика је до финала дошла након узбудљиве полуфиналне серије са Партизаном, након победе од 2:1 уз серији.

Финални дуел између Војводине и Металопластике био је уједначен до средине првог полувремена када је резултат осцилирао, а у једном тренутку био је изједначен 8:8. После тога уследиле су две серије Војводине од по три и четири гола, а Металопластика је успевала по једном да прекине налете Новосађана. Први део меча окончан је предношћу црвено-белих, резултатом 18:11.

У другом полувремену Металопластика је покушала да смањи резултат, међутим без великог успеха. Војводина је одиграла веома дисциплиновано у дефанзиви где је господарио Миљан Пушица. Најефисканији у редовима победничке екипе био је Вукашин Воркапић са шест голова, а пет је постигао Стефан Сунајко.

У тиму Металопластике најбољи су били Милан Јовановић, Милан Дакић и Домагој Алиловић са по четири поготка.

Финална серија између Војводине и Металопластике игра се на две добијене утакмице, а други сусрет је 26. маја у Шапцу.

Подсећања ради, Војводина је десетоструки узастопни шампион државе. Ове године поражени су у финалу Купа Србије од Партизана који је прекинуо паузу од 11 година без титуле.