Нови пораз рукометашица Србије, Румунке убедљиве на другом мечу Светског првенства

Рукометашице Србије су поражене и у другом мечу Групе Е на Светском првенству. Румунија је била боља 37:28 у данском Хернингу, тако да ће наше рукометашице против Чилеа играти за пролаз у наредну фазу такмичења.

Србија рано упала у ритам Румунки

После импресивне партије у поразу од домаћина и најбољег састава у Групи Е, репрезентације Данске, подмлађени српски тим није уопште био тако конкурентан на овом дуелу.

Румунке су одмах кренуле са ефикасним позиционим нападом и снажном одбраном. Српске рукометашице нису могле да се снађу у својим поседима, па је ривал кренуо и са контранападима за раст вођства и 19:13 после првих 30 минута.

Наша селекција је одлично отворила друго полувреме и голови Стаменић су нас спустили на три гола заостатка. Ту се стало, нису се искористили напади, а Румунија је користила брзе играчице да за контранападе и снажног пивотмена Пинтеу за добијање седмераца. Крајњи резултат је и максимална предност Румуније на овом мечу.

Најефикасније у селекцији Србије биле су Марија Лаништанин и Јована Јововић са по пет голова, док је Анђела Јањушевић додала четири.

У репрезентацији Румуније најбоља је била Елиза-Јулија Букешки са осам голова, док је Соња-Маријана Серафицеану постигла седам.

Румунија је на максималном учинку од две победе у два кола и следи им меч са Данском.

Србија уз Чиле има по два пораза и дуел ове две екипе ће одлучити ко пролази у другу фазу, али без пренешених бодова.

Крај меча - 28:37

Други пораз за Србију, Румунке са две победе на дуел са Данском.

50' Србија - Румунија 24:30

Ривалке Србије су успеле да се врате на максималних осам голова предности. Румунке су доста опуштеније, јер одавно све иде на "њихову воденицу".

43' Србија - Румунија - 19:26

Румунија користи прилике да кроз контранападе врати предност на безбедних 25:19. Уз то се свирају Румункама седмерци. Брегар тражи тајм-аут.

39' Србија - Румунија 19:23

Србија се спустила на мину три, блиста Стаменић са два везана гола. Румунија се ослања на пивота Пинтеу, која извлачи седмерце ра своју репрезентацију.

33' Србија - Румунија 16:20

После гола у првом нападу преко Јоловић, па добре одбране, показале су се назнаке да наше рукометашице могу добрим отварањем да угрозе своје противнице.

Чвршћа одбрана и гол Лаништанин са седмерца спуштају Србију на минус четири.

Кренуло је друго полувреме

Србија има први напад.

Крај првог полувремена - 13:19

Шут Радосављевић са крила спречава преча да заврши у мрежи, ни Румунке нису прво полувреме запечатиле поготком.

Радосављевић и Јањушевић предводе Србију са по три гола.

Пинтеа, Серафисцеану и Букеши су лидерке Румуније са по четири гола.

25' Србија - Румунија 12:19

Српске рукометашице су од старта упале у ритам ривалки и подлегле њиховој одбрани. Види се разлика у (не)искуству.

16' Србија - Румунија 9:14

Србија се голом капитенке Сање Радосављевић приближила на 10:7, али Румунија узвраћа серијом од четири гола.Пивотмен Пинтеа је надмоћна у нападу.

9' Србија - Румунија 4:8

Румунке успешно додатно тактичко оружје - брзи центар. Два гола им је дала та промена темпа. Урош Брегар је морао да затражи тајм-аут при резултати 7:3.

Серафисцеану користи котранападе за три гола до сада.

6' Србија - Румунија 3:6

Румунке имају стопостотну реализацију напада од старта дуела. Погађају разноврсно, од пивота до крила. Србија се још труди да пронађе флуиднији напад и добра решења.

Утакмица је почела

Селектор женске рукометне репрезентације Србије Урош Брегар изјавио је након меча са Данском, да мора да буде задовољан приказаном игром до саме завршнице меча.

"Имали смо утакмицу у рукама 45 минута, али су нас искључења, којих је било 10 у другом полувремену, пореметиле и удаљила од циља. Квалитет Данске се доводи у питање и поносан сам што смо се готово до краја држали плана и тактике. Нисмо смели да правимо такве фаулове, али морам да будем задовољан приказаним све до саме завршнице и да честитам девојкама", истакао је селектор Србије.

Међусобни дуели

Од 2010. до сада су се Србија и Румунија сусреле седам пута, Румунке су биле боље пет пута.

Претходни сусрет био је 30. септембра 2022. године, кад је Румунија била боља 26:20 у пријатељском мечу.

Резултати из првог кола

Србија је приказала импресивну игру против фаворита и домаћина Данске у поразу 25:21.

Румунија је била врло убедљива против Чилеа 44:19.