Рукометашице Србије поражене у неизвесној завршници од Данске на Светском првенству

Рукометашице Србије поражене су од Данске 25:21 у првом мечу Групе Е на Светском првенству.

Србија испустила предност и уписала пораз на старту Светског првенства

Рукометашице Србије су показале висок ниво организованости, али нису успеле да одрже предност до краја дуела против Данске, те су уписале пораз на старту Светског првенства.

Изабранице селектора Уроша Брегара су пале у самој завршници меча, иако су пет минута пре краја имале предност. Потом је уследила серија Данкиња 6:1 и на крају победа.

Србија је започела дуел у одличном ритму, направила је разлику од 3:0 и касније успешно одржавала предност. Данска је покушавала уиграним акцијама да сломи отпор противница, али у томе није успела.

На полувремену је резултат био 12:10 у корист Србије.

Други део игре припао је Данкињама, након паузе, домаће рукометашице су започеле одлично, постигле су два брза гола и пореметиле игру противница. Иако је одлична одбрана Србије одолевала нападима, спорадична искључења допринела су сламању отпора.

У тренуцима када се меч ломио, на половини другог полувремена, Србија се издигла, брзом и ефикасном игром је опет вратила самопоуздање.

Међутим, Данска је у финишу дошла до драгоцене предности, односно претходно до изједначења 19:19, а потом и до преузимања вођства и коначног тријумфа.

Најефикасније рукометашице у редовима Србије биле су Јована Јововић, Марија Лаништанин и Сања Радосављевић са по пет голова.

У другом мечу Групе Е, Румунија је декласирала Чиле 44:19.

Србија ће у наредном колу играти против Румуније, 3. децембра, док ће се Данска састати са Чилеом.

Група Е:

1. Румунија 2
2. Данска 2
3. Србија 0
4. Чиле 0

Крај меча, Данска - Србија 25:21

Данска је савладала Србију у првом мечу Групе Е на Светском првенству.

60' Тофт се уписала у листу стрелаца, 25:21

Данска неумољиво наставља на десетак секунди до краја дуела. Голман Тофт је постигла гол.

60' Данска одлази на три гола предност, 24:21

59' Фаул у нападу, 23:21

Нису успеле рукометашице Србије да дођу до гола заостатка у завршници утакмице. Извесно је да ће Данска тријумфовати.

59' Тајм-аут затражио селектор Брегар, 23:21

До краја дуела је остало још један минут и 30 секунди. Србија има два гола заостатка и следећи напад.

58' Данска уз мало среће до нове предност од два гола, 23:21

57' Лаништанин поново прецизна, 22:21

Смањила је разлику Марија Лаништанин голом са седам метара.

55' Неизвесна завршница дуела, Данска има два гола предности, 22:20

Марија Чолић је на голу направила две сјајне одбране у псоледња да напада Данске, али упрскос томе рукометашице Србије нису успеле да се домогну до лопте.

Данска је направила преокрет у финишу меча. Има сигурну предност.

54' Данска у финишу дуела долази до предности, 21:20

Данска је искористила последње секунде са играчицом мање и дошла је до предности по први пут на мечу.

52' Милојевић завршила меч, 20:20

Јована Милојевић је зарадила треће искључење на мечу што је уједно и крај у игри за њу.

Србија има две играчице мање, а резултат је 20:20.

51' Изједначње Данске, 19:19

Александр Вукајловић је искључења због шута који је ударио у главу Тофт, а на другој страни Данкиње су искористиле играчицу више и стигле до изједначења.

50' Маестрална Сања Радосављевић не дозвољава изједначење, 19:17

Сања Радосављевић је демонстрирала сјајну нападачку игру и поново је довела Србију до два гола разлике.

49' Данска опет на гол заостатка 18:17

Јоргенсен је била прецизна са пенала и смањила је разлику на поен заостатка.

47' Одлична одбрана Марије Чолић, 18:16

Марија Чолић је величанствено направила одбрану у ситуацији један на један са Кетрин Петерсен након соло продора.

46' Лаништанин сјајна са линије седмерца, 18:16

Јована Јововић је изградила позицију након чега су Данкиње направиле седмерац, а Лаништанин је опет сјајно шутирала са седмерца чиме одржава предност од два гола разлике.

Рукометашице Србије играју дисциплиновану одбрану, али организују и сјајне нападе.

45' Данска узвраћа ударац, 17:16

Узвратиле су Данкиње голом и смањиле разлику.

44' Одлична Србија одржава предност, 17:15

Емилија Лазић је изборила седмерац, а Лаништанин је опет била прецизна. Србија одржава предност од два гола разлике.

42' Лаништанин прецизна са седмерца, 16:14

Делује да су се рукометашице Србије подигле након великог притиска Данске. Лаништанин је била прецизна са седмерца и донела два гола разлике Србији.

41' Србија не одустаје, 15:14

Одличан напад Србије реализован је преко пивота, а потом су Данкиње омашиле седмерац.

39' Два напада Србије преко крила не доносе резултат, 14:14

Србија је имала одличну прилику да поново дође до предности, али су Сања Радосављевић и Наташа Ловрић су промашиле шутеве.

36' Резултатски егал, 14:14

Рукометашице Србије играју с играчицом мање, јер је Катарина Бојичић искључена.

Србија стабилном игром покушава да се одупре противницама, али сва је прилика да Данкиње имају предност у виду домаћег терена, публике и психолошке предности.

Изабранице селектора Брегара су на највећем испиту.

33' Изједначење, 12:12

Два везана гола, један из игре, други након успешно реализованог седмерца доносе Данској изједначење у раној фази другог полуврмена.

Почело је друго полувреме

Први напад у другом полувремену имаће селекција Данске. Србија ће бити на великом испиту у предстојећем полувремену, јер ће домаћи тим сигурно започети силовито игру.

Крај првог полувремена, Данска - Србија 10:12

Србија је приказала одличну игру у првом полувремену против фаворизоване Данске.

Рукометашице селектора Уроша Брегара су приступиле веома добро утакмици. На почетку дуела су приказале одличну дефанзивну игру у формацији "човек на човека", а потом су се ротирале и концентрисаном игром стигле до иницијалне предности од 3:0 што им је донело растерећенију игру.

Данска је, може се рећи, приступила помало потцењивачки. Покушале су рукометашице домаће селекције да стигну разлику и у неколико наврата је меч био уједначен.

Међутим, у важним тренуцима Србија је правила одличне акције којима је показала да је жељна надигравања против једне од најбољих светских репрезентација.

Најефикасније рукометашице у редовима Србије на полувремену су: Јована Јововић са четири и Сања Радосављевић са три поготка.

30' ГООЛ за крај првог полувремена, 12:10

Анђела Јањушевић је соло продором искористила непажњу данских рукометашица и донела Србији разлику од два гола на крају првог дела игре.

30' Данска смањила предност, 11:10

На почетку последњег минута Данска је искористила вишак створен на десној страни и смањила је разлику.

29' Одлична игра Србије, 11:9

Још један реализован седмерац који доноси два гола предности Србији.

27' Опет Србија долази до вођства, 10:9

Искористиле су рукометашице Србије агресивност Данске у одбрани и потом су реализовале седмерац што им је донело нову предност.

24' Изједначење, 9:9

Данска је дошла до изједначења. Упорном игром у одбрани и сјајним рукометашице домаће селекције су дошле до егала и на њиховој страни је психолошка предност у финишу првог полувремена утакмице.

Рукометашице Србије су дале све од себе у одбрани, али нису успеле да испрате ритам Данкиња.

19' Гол за голом, Србија има предност 9:7

Последњи напади обележени су головима на обе стране. Данска формира обруч око српског пивота, али када не иде организована, односно уиграна акција српске рукометашице неретко приступају индивидуалној игри.

16' Србија не дозвољава изједначење, 7:5

Разноврсна игра Србије доноси резултат и то два поена предности.

Изабранице селектора Брегара нападе формирају преко средњег бека, а угланвом завршавају на левом крилу.

15' Данска на гол заостатка, 6:5

Репрезентација Данске је направила мини серију од два гола и то преко Еме Фрис и смањила заостатак.

Ипак, игра српских рукометашица делује стабилно и веома ангажовано у нападу.

13' Србија поново на три поена предности, 6:3

Рукометашице Србије су поново дошле до три поена предности. Данска не успева да упасиви нападе Србије, иако игра чврсту одбрану.

Приметно је да постоји доста осцилација у игри оба тима, али то је разумљиво сходно почетку турнира.

10' Три минута без гола, 4:3

У последња три минута није било голова, а Србија је узвратила брзим нападима и чврстом одбраном.

7' Данска заиграла агресивнију одбрану, 4:3

Рукометашице Данске су заиграле агресивнију одбрану, али упркос томе Сања Радосављевић је успела да се домогне до позиције са које постигла погодак.

Србија има предност, али је ритам игре опао.

4' Одличан почетак Србије, 3:1

Рукометашице Србије су отвориле меч против Данске веома добро, постигле су три гола преко различитих позиција, а у нападима су учествовале готово све играчице на терену.

Данска је успела бржим нападом да смањи предност, али и даље Србија има добру дефанзиву.

Дуел Данска - Србија је почео

Први напад на утакмици имаће селекција Србије.

Интонирање химни, затим почетак утакмице

Репрезентативке Данске имају предност при слушању националне химне, након чега ће уследити "Боже правде", а затим почетак дуела.

Рукометашице излазе на терен

Почело је представљање рукометашица Данске и Србије.

Састав Србије

Селектор Брегар ће на Светском првенству рачунати на следеће рукометашице:

Голмани: Марија Чолић, Моли Кубина и Марија Симић;

Крила: Сања Радосављевић, Александра Стаменић, Наташа Ловрић, Дуња Радевић и Тијана Симић;

Бекови: Емилија Лазић, Јована Јововић, Теодора Величковић, Теодора Мајкић, Тамара Мандић, Александра Вукајловић, Марија Лаништанин и Анђела Јањушевић;

Пивоти: Едита Нуковић, Јована Милојевић, Катарина Бојичић .

Србија у подмлађеном саставу

Србија ће на шампионату света наступити са подмлађеним тимом, а чак девет од 17 српских играчица имаће свој деби.

Емилија Лазић и Моли Кубина први пут наступају на великом такмичењу, док су Катарина Бојичић, Јована Милојевић, Теодора Величковић, Марија Симић, Теодора Мајкић, Дуња Радевић и Едита Нуковић дебитанткиње на Светском првенству.

Првенство света у скандинавским земљама

Светско првенство у рукомету за жене 2023 на коме учествују 32 селекције одржава се у Данској, Норвешкој и Шведској, полуфинала су на програму 15. децембра, док ће се финале одиграти у Хернингу у Данској 17. децембра.

Екипе из Групе Е у којој је Србија укршају у другој фази са репрезентацијама из Групе Ф у којој су Пољска, Немачка, Јапан и Иран.

Упркос јакој конкуренцији у групи селектор Урош Брегар очекује да ће подмлађена селекција Србије изборити пласман у нареедну фазу такмичења.

"Мислим да је тим кроз припремни период проведен у Шпанији напредовао. Доста нових играчица искористиле су пријатељски турнир у Сантандеру да што брже усвоје систем. Утакмице које смо одиграли дале су нам добар увид, док резултатски против Јапана то апсолутно није било у реду, али са дуелима против Аргентине и Шпаније могу бити задовољан", рекао је Брегар.

Група Е

Рукометашице Србије почињу првенство дуелом са најтежим противником и фаворитом у групи, некадашним светским прваком и троструким олимпијским шампионом Данском.

У Групи Е су још селекције Румуније и Чилеа, пласман у другу фазу Светског првенства избориће по три најбоље пласиране селекције из сваке групе.